Mieszkańcy dotkniętej powodzią miejscowości Świniary pod Płockiem głosują w lokalu obwodowej komisji wyborczej przeniesionej do pobliskiego Juliszewa. Urząd Gminy Słubice zapewnił mieszkańcom transport samochodowy do lokalu wyborczego.

Jak poinformowała sekretarz gminy Słubice Barbara Kamińska, powodzianie mają zapewniony transport co godzinę. Jeżeli będzie taka potrzeba, to uruchomimy nawet gimbusa - powiedziała.

Szkoła podstawowa w Świniarach, gdzie znajdował się lokal obwodowej komisji wyborczej nr 1, została zalana dwukrotnie: po przerwaniu przez Wisłę wału przeciwpowodziowego 23 maja oraz na początku czerwca.

Wraz głosowaniem w wyborach prezydenckich w Juliszewie odbywa się także, jak w całym okręgu płocko-ciechanowskim, głosowanie w wyborach uzupełniających do Senatu. W okręgu tym do obsadzenia jest mandat po Janinie Fetlińskiej, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia.

Od godz. 20.00 w RMF FM wieczór wyborczy - pierwsze sondaże, relacje ze sztabów wyborczych i komentarze. W RMF24.pl relacja "minuta po minucie", komentarze internautów, relacje fotograficzne i wideo.