Mieszkańcy Świniar w Mazowieckiem głosują w drugiej turze wyborów prezydenckich w lokalu obwodowej komisji wyborczej przeniesionej do pobliskiego Juliszewa. Urząd Gminy Słubice, na terenie której położone są Świniary, zapewnił powodzianom - podobnie jak podczas pierwszej tury wyborów - transport samochodowy do przeniesionego lokalu wyborczego.

Samochód straży pożarnej kursuje co godzinę, od 7 do 19, zabierając wyborców z przystanków autobusowych w wyznaczonych miejscowościach. Transport dla powodzian jest. Wszyscy o tym wiedzą. Kto będzie chętny, nie zostanie pozbawiony środka lokomocji - zoinformowała Maria Józwik ze słubickiego Urzędu Gminy.

Szkoła podstawowa w Świniarach, gdzie znajdował się właściwy dla tej miejscowości lokal obwodowej komisji wyborczej nr 1, została zalana po przerwaniu przez Wisłę wału przeciwpowodziowego 23 maja oraz na początku czerwca, podczas drugiej fali wezbraniowej na rzece. Placówka wymaga obecnie gruntownego remontu.

O godz. 20 w RMF FM i na RMF24.pl rozpoczynamy wieczór wyborczy - relacje ze sztabów wyborczych, komentarze i najświeższe informacje na temat wyników wyborów i frekwencji. Zapraszamy!

Idziesz na wybory - weź aparat! Czekamy na Wasze zdjęcia z lokali wyborczych. Chcemy stworzyć album zwykłych ludzi przy urnach.