Trzech krakowskich licealistów, którzy zatruli się dopalaczami, zostało wypisanych ze szpitali. Ich stan był na tyle dobry, że można ich było puścić do domu. W szpitalu pozostał jeszcze najmłodszy uczestnik zabawy z używkami. To, kiedy wyjdzie, zależy od tego, kiedy przyjadą po niego rodzice.

Czworo licealistów z Krakowa trafiło do szpitala po zatruciu dopalaczami - informuje reporter RMF FM Marek Balawajder. Zdrowiu i życiu 17- i 18-latków - jak zapewniają lekarze - nic już nie grozi. Trójka licealistów, dwie dziewczyny i jeden chłopak, wciąż jednak jest na obserwacji w szpitalu na... czytaj więcej

Na razie lekarze zostawili chłopaka na obserwacji, bo chcą mieć pewność, ze organizm oczyścił się z toksyn. Jego stan jest dobry, nie ma już objawów zatrucia.

Młodzi ludzie, którzy zatruli się dopalaczami, w przyszłym tygodniu spotkają się z policjantami. Będą musieli opowiedzieć, gdzie je kupili i jakie to były substancje. Jeżeli okaże się, że używki zawierały zakazane związki chemiczne, to zarzuty zostaną postawione sprzedawcy i właścicielowi sklepu z dopalaczami.