Austriacy wywalczyli w Whistler złoty medal olimpijski w drużynowej kombinacji norweskiej. Bernhard Gruber, David Kreiner, Felix Gottwald i Mario Stecher wyprzedzili Amerykanów: Bretta Camerota, Todda Lodwicka, Johnny Spillane i Billa Demonga. Brąz wywalczyli Niemcy: Johannes Rydzek, Tino Edelmann, Erik Frenzel i Bjoern Kircheisen.

Austriacy powtórzyli sukces sprzed czterech lat, kiedy w turyńskich igrzyskach wyprzedzili Niemców i Finów. Z tej drużyny w Kanadzie startowali Gottwald i Stecher. Klęskę ponieśli natomiast rutynowani Finowie: Janne Ryynaenen, Jaakko Tallus, Anssi Koivuranta i jeden z najlepszych zawodników na świecie w tej konkurencji, 31-letni Hannu Manninen, który 47 razy zwyciężał w zawodach Pucharu Świata. Finowie wygrali wprawdzie konkurs skoków, ale szansę zdobycia medalu zaprzepaścili w biegu 4x5 km, plasując się dopiero na ósmym miejscu.

Felix Gottwald - reprezentant zwycięskiej Austrii - dzięki złotemu medalowi wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji wszech czasów austriackich olimpijczyków w sportach zimowych. W dorobku ma siedem medali: trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Wyprzedza Toniego Sailera i Thomasa Morgensterna.

Do rozegrania pozostała ostatnia konkurencja kombinacji norweskiej. Na 25 lutego zaplanowano konkurs na dużej skoczni i bieg na 10 km.