Ukraińscy żołnierze odbili z rąk rebeliantów miejscowość Nowoswietłowka w obwodzie ługańskim. Pozwoliło to im na całkowite okrążenie Ługańska i odcięcie go od innych terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

Alarm w Doniecku. Na miasto spadły pociski

Pociski artyleryjskie spadają po raz pierwszy w pobliżu centrum Doniecka, na wschodzie Ukrainy. Taką informację podał Reuters, powołując się na naocznych świadków. Agencja EPA przekazuje zdjęcia rannych i zabitych. Władze lokalne podają, że w ciągu ostatnich trzech dni w regionie Doniecka zginęły... czytaj więcej

W ten sposób całkowicie przerwano połączenia drogowe Ługańska z innymi terenami, które są kontrolowane przez nielegalne formacje zbrojne, w tym z punktem Izwarino na granicy z Rosją - napisano w oświadczeniu ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Punkt Izwarino (ukr. Izwaryne) w obwodzie ługańskim, który jest kontrolowany przez prorosyjskich separatystów, jest wymieniany przez niektóre media jako możliwe miejsce przejazdu przez granicę kontrowersyjnego rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną. 

(mal)