Agnieszka Radwańska już w pierwszej rundzie odpadła z turnieju WTA Tour na trawiastych kortach w Eastbourne (z pulą nagród 690 tys. dol.). Najwyżej rozstawiona tenisistka w imprezie sensacyjnie przegrała z Amerykanką Jamie Hampton 6:7 (2-7), 2:6.

Mecz rozpoczął się dla Radwańskiej obiecująco. Nie straciła punktu przy swoim podaniu. Jednak już w trzecim gemie pozwoliła się nieoczekiwanie przełamać. Odrobiła co prawda stratę, wychodząc na 2:2, ale kilka minut późnej przegrywała już 2:4 i 3:5. Dzięki kolejnemu zrywowi odnotowała na swoim koncie serię czterech wygranych gemów, ale przeciwniczka zdołała doprowadzić do tie-breaka. W nim Polka zdobyła tylko dwa punkty.

W drugim secie Hampton zdobyła "breaka" w czwartym gemie, ale tym razem nie wypuściła już z rąk wypracowanej przewagi. Na dodatek przełamała serwis rywalki ponownie w ostatnim gemie, wykorzystując pierwszego meczbola, po godzinie i 27 minutach.

Pierwsza porażka Radwańskiej w piątym meczu

24-letnia Polka jest obecnie czwarta w rankingu WTA Tour. Młodsza o rok Hampton zajmuje 41. miejsce na świecie. Był to piąty pojedynek tych zawodniczek, a cztery poprzednie rozstrzygała na swoją korzyść Polka, oddając rywalce tylko jednego seta. W tym sezonie trafiły na siebie po raz drugi, ale styczniowe zwycięstwo w Auckland przyszło krakowiance jak dotychczas najciężej, w dwóch tie-breakach 7:6 (7-4), 7:6 (7-3).

Powtórzyła słaby występ sprzed roku

Turniej w Eastbourne, podobnie jak rozgrywany równolegle w holenderskim s'Hertogenbosch, jest dla tenisistek ostatnią okazją do oswojenia się z trawiastą nawierzchnią i przygotowania do startu w Wimbledonie, trzecim z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema.

Przed rokiem Radwańska również odpadła w Eastbourne w pierwszej rundzie, ponosząc - jako najwyżej rozstawiona - porażkę z 40. na świecie Bułgarką Cwetaną Pironkową. Natomiast dwa i pół tygodnia później na obiekcie The All England Lawn Tennis and Croquet Club osiągnęła pierwszy w karierze wielkoszlemowy finał w karierze. W decydującym meczu w Londynie, mimo mocnego przeziębienia i zapalenia krtani, stoczyła zacięty trzysetowy pojedynek z Amerykanką Sereną Williams.