Rozstawiona z „dwójką” Agnieszka Radwańska bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w chińskim Tiencinie. Polska pokonała chińską tenisistkę Qiang Wang 6:1, 6:1.

WTA w Tiencinie: Szybki awans Radwańskiej do ćwierćfinału / Zdj. ilustracyjne /Marijan Murat /PAP/EPA

Wang jest sklasyfikowana na 104. Miejscu w rankingu WTA i jak na razie nie ma znaczących sukcesów. 23-latka w świecie tenisowym zasłynęła jednak sensacyjnym zwycięstwem, kiedy to 2 lata temu pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Dzisiaj nie była jednak w stanie zagrozić będącej szóstą rakietą świata Radwańskiej. Konfrontacja tych zawodniczek trwała 57 minut.

Kolejną rywalką krakowianki będzie młodsza o siedem lat Jelizawieta Kuliczkowa. To będzie pierwszy raz kiedy Radwańska zmierzy się z uplasowaną na 103. pozycji światowego rankingu Rosjanką.

Radwańska wciąż walczy o zapewnienie sobie prawa gry w imprezie masters WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Aktualnie Polka jest szósta w klasyfikacji. Na szczęście dla niej kilka startujących w tym tygodniu w imprezach cyklu tenisistek, które plasują się w jej sąsiedztwie w tym zestawieniu, pożegnało się już z rywalizacją.

W 1/8 finału gry pojedynczej w Tiencinie odpadły Magda Linette i młodsza siostra Agnieszki - Urszula.