Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska wygrała z Serbką Jeleną Jankovic 7:6 (7-3), 6:0 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie. Mecz trwał godzinę i 27 minut.

Agnieszka Radwańska /PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA /PAP/EPA

32-letnia Jankovic to finalistka US Open z 2008 roku oraz półfinalistka Australian Open (2008) i French Open (2007, 2008, 2010). W Wimbledonie jej najlepszym wynikiem jest 1/8 finału, do tej fazy dotarła pięć razy - w latach 2006-08, 2010 i 2015. Ale w ostatnich latach wypadła z czołowej 50. światowego rankingu. Obecnie zajmuje 67. miejsce.

Polka niedawno jeszcze narzekała na kłopoty zdrowotne. Przyjechała jednak do Londynu, bo właśnie nawierzchnia trawiasta jest jej ulubioną i odnosi na niej największe sukcesy.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Amerykanka Christina McHale. Zajmuje ona w rankingu WTA 60. miejsce.