Agnieszka Radwańska na drugiej rundzie zakończyła występ w tenisowym turnieju WTA Tour rangi Premier I na kortach ziemnych w Madrycie (pula nagród 4 303 867 euro). Rozstawiona z numerem czwartym Polska przegrała z Brytyjką Laurą Robson 3:6, 1:6.

Trwający 74 minuty mecz był pierwszym spotkaniem na korcie tych tenisistek. Zajmująca czwarte miejsce w rankingu WTA Radwańska niespodziewanie nie sprostała znacznie niżej notowanej i młodszej o pięć lat rywalce (41. na liście).

W pierwszym secie do stanu 3:3 obie zawodniczki wygrywały przy swoim podaniu. Później rozpoczęła się jednak dominacja Robson, która wygrała trzy kolejne gemy. Druga odsłona to całkowita dominacja Brytyjki. Dobrze grającej rywalce Polka "pomagała" własnymi niewymuszonymi błędami, często posyłając piłkę na aut.

Kto jeszcze pożegnał się z turniejem?

Krakowianka, która w pierwszej rundzie pokonała Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:2, 6:4 jest kolejną zawodniczką z czołówki, która pożegnała się z turniejem. Wcześniej z rywalizacji odpadły także Chinka Na Li (5.) i Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (10.), a w poniedziałek Australijka Samantha Stosur (9.).

W sobotę w pierwszej rundzie wyeliminowana została Urszula Radwańska, po porażce z Włoszką Sarą Errani (7.) 3:6, 1:6.