Magda Linette przegrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands 6:1, 2:6, 3:6 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie. Mecz trwał 1 godzinę i 38 minut.

Magda Linette przegrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands /GERRY PENNY /PAP/EPA

Polka na liście rankingowej WTA aktualnie plasuje się na 78. pozycji, jej rywalka jest 103. Przed wtorkowym pojedynkiem w Wimbledonie Linette grała z Amerykanką dotychczas raz i to z powodzeniem - pokonała ją bowiem w trzech setach w pierwszej rundzie ubiegłorocznej edycji turnieju w Miami.

Najlepszym dotychczasowym osiągnięciem Linette był występ w tegorocznym French Open w trzeciej rundzie. Natomiast Mattek-Sands mogła pochwalić się awansem do 1/8 finału w Londynie dziewięć lat temu.

32-letnia Amerykanka z powodzeniem występuje w Wielkim Szlemie w grze podwójnej. Z Czeszką Lucie Safarovą wywalczyła pięć tytułów, a dodatkowo ma w dorobku dwa triumfy w mikście. Żadnego z tych sukcesów nie odniosła jednak w Wimbledonie.