Najwyżej rozstawieni w męskim deblu Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo awansowali do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. W drugiej rundzie wygrali z Australijczykami Mattem Reidem i Aleksem De Minaurem 6:7 (11-13), 6:4, 6:3, 7:6 (12-10).

Spotkanie trwało prawie trzy i pół godziny. W trzecim secie Melo dwukrotnie korzystał z przerwy medycznej, podczas której fizjoterapeuta zajmował się jego lewym kolanem.

Polsko-brazylijski duet w pierwszej rundzie także nie miał łatwej przeprawy. Z Japończykiem Benem McLachlanem i Niemcem Janem-Lennardem Struffem również uporali się w czterech setach - 4:6, 6:3, 7:5, 7:5.

O awans do ćwierćfinału triumfatorzy Wimbledonu sprzed dwóch lat powalczą z Brazylijczykiem Marcelo Demoliner i Divijem Sharanem z Indii.

W poprzedniej edycji lubinianin i Melo odpadli w drugiej rundzie.

Wcześniej w czwartek na tym etapie w deblu odpadła Alicja Rosolska. Mecz otwarcia w tej konkurencji przegrała zaś Magda Linette.

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) - Matt Reid, Alex De Minaur (Australia) 6:7 (11-13), 6:4, 6:3, 7:6 (12-10).