Agnieszka Radwańska pokonała włoską tenisistkę Flavię Pennettę 6:1, 6:1 w 1/8 finału turnieju WTA Premier na kortach twardych w Dausze (pula nagród 731 tys. dolarów). Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Venus Williams.

Radwańska podczas turnieju w Dubaju narzekała na problemy zdrowotne. Występem w Dausze potwierdziła, że jest już w pełni formy. Ósma w światowym rankingu krakowianka grała rozsądnie i imponowała spokojem. Pokonanie Włoszki w dwóch setach 6:1, 6:1 zajęło jej zaledwie 49 minut. 25-letnia Polka zepsuła tym samym święto obchodzącej tego dnia 33. urodziny rywalce.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego po raz ósmy rywalizowała z będącą 16. rakietą świata Włoszką. Lepsza okazała się po raz piąty. Pennetta wygrała zaś dwie poprzednie ich konfrontacje, w tym ubiegłoroczny finał turnieju w Indian Wells.

W kolejnej rundzie Radwańska, która na otwarcie miała "wolny los", również będzie miała okazję do rewanżu. Przyjdzie jej rywalizować z rozstawioną z numerem siódmym Williams. Amerykanka wyeliminowała "Isię" pod koniec stycznia w 1/8 finału Australian Open.