Polska prowadzi w australijskim Perth z Wielką Brytanią 1:0 w meczu 2. kolejki grupy B tenisowego Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych. Punkt biało-czerwonym zapewniła Agnieszka Radwańska, która wygrała z Heather Watson 6:3, 6:1.

Szósta w rankingu WTA Radwańska nie miała większych problemów z pokonaniem 50. na światowej liście Watson. Brytyjka w pojedynczych akcjach zaprezentowała się z dobrej strony, ale nie ustrzegła się też wielu błędów. 25-letnia krakowianka mogła cieszyć się ze zwycięstwa po 65 minutach gry.

Trzy poprzednie konfrontacje tych zawodniczek również zakończyły się pewną wygraną Polki w dwóch setach.

Po singlistkach na korcie w Perth pojawią się Jerzy Janowicz i Andy Murray. Na zakończenie środowego pojedynku zaplanowano pojedynek mikstów.

Biało-czerwoni zainaugurowali udział w 27. edycji Pucharu Hopmana od zwycięstwa nad ekipą gospodarzy 3:0. Watson i Murray z kolei uporali się z broniącymi tytułu Francuzami 2:1.

Polska w nieoficjalnych MŚ par mieszanych zadebiutowała rok temu. Wówczas Radwańska i Grzegorz Panfil, który zastąpił kontuzjowanego Janowicza, dotarli do finału. Brytyjczycy także czekają na pierwszy triumf w tej imprezie.