Michał Przysiężny awansował do drugiej rundy turnieju ATP Tour na twardych kortach w Tokio (pula nagród 1,29 mln dol.). Polak wygrał z hiszpańskim tenisistą Marcelem Granollersem-Pujolem 1:6, 6:3, 6:4.

Przysiężny dość niespodziewanie znalazł się w głównej drabince, gdyż wcześniej odpadł w kwalifikacjach. W ostatniej chwili wycofał się jednak Francuz Gilles Simon, który miał być rozstawiony z numerem piątym, a Polak zajął jego miejsce.

W pierwszym secie 92. w rankingu tenisistów Przysiężny nie miał nic do powiedzenia w starciu z 37. w tym zestawieniu Hiszpanem i przegrał 1:6.

Drugi był bardziej wyrównany, a od stanu 2:3 na korcie dominował 29-letni zawodnik pochodzący z Głogowa. Wygrał cztery gemy i rozstrzygnął partię na swoją korzyść (6:4).

W decydującym secie Przysiężny szybko przełamał serwis rywala i utrzymał przewagę. Zwyciężył 6:4 i w 1/8 finału spotka się z Finem Jarkko Nieminenem, 44. na liście światowej.