W bardzo dobrej formie jest Łukasz Kubot i jego deblowy partner Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para wygrała turniej ATP w Sydney pokonując w finale Niemca Jana-Lennarda Struffa i Serba Viktora Troickiego 6:3, 6:4.

Mecz trwał 61 minut. W pierwszym secie Kubot i Melo w pełni kontrolowali grę i wygrali 6:3. W drugiej partii mieli problemy, ale w siódmym gemie przełamali serwis rywali i zwyciężyli 6:4.

To pierwszy turniej, w którym startowała polsko-brazylijska para i od razu odniosła zwycięstwo. Teraz tenisiści przenoszą się do Melbourne, gdzie w poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy Australian Open. Kubot i Melo będą jednymi z faworytów do zwycięstwa.

W zeszłym roku triumfowali w wielkoszlemowym Wimbledonie. W 2014 roku Polak w parze Robertem Lindstedtem zwyciężył w Australian Open.