Maja Chwalińska przegrała z Amerykanką Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach Wimbledonu.

170. w światowym rankingu Chwalińska w pierwszej rundzie sprawiła dużą niespodziankę, pokonując Czeszkę Katerinę Siniakovą 6:0, 7:5.

20-letnia Polka znakomicie rozpoczęła także mecz z doświadczoną Amerykanką. W pierwszym secie dwugodzinnej potyczki Chwalińska przełamała Riske-Amritraj już w drugim gemie.

Jak się okazało, było to jedyne przełamanie w tej partii, a dla Polki wystarczające, by wygrać seta 6:3. Chwalińska wykorzystała drugą piłkę setową.

Później nie było już tak dobrze. W drugim i trzecim secie Polka została przełamana po trzy razy, a w obu tych odsłonach wygrała łącznie zaledwie jednego gema i pożegnała się z turniejem.