Magda Linette jako trzecia z Polek, po Mai Chwalińskiej i Katarzynie Kawie, awansowała w poniedziałek do drugiej rundy Wimbledonu. Linette pokonała 6:1, 6:4 Meksykankę Fernandę Contreras.

Meksykanka w światowym rankingu zajmuje dopiero 191. miejsce i do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje.

W pierwszym secie Linette szybko przejęła inicjatywę. Od stanu 1:1 Polka wygrała pięć gemów z rzędu i była w połowie drogi do drugiej rundy.

W drugiej partii Meksykanka zdecydowanie poprawiła serwis. Linette przełamała ją dopiero w dziewiątym gemie. Kilka minut później, serwując na zwycięstwo, 30-letnia poznanianka wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką Linette będzie rozstawiona z numerem 15. Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która turniej zaczęła od wygranej z Francuzką Kristiną Mladenovic 6:0, 7:5.

Tym samym pierwszą rundę przebrnęły wszystkie trzy rywalizujące w poniedziałek w Londynie polskie tenisistki. Kilka godzin wcześniej awans wywalczyła Maja Chwalińska. Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju zawodniczka wygrała z Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 28. Amerykanka Alison Riske.

Następnie Katarzyna Kawa wygrała z Kanadyjką Rebeccą Marino 6:4, 3:6, 7:5. W drugiej rundzie czeka ją trudna konfrontacja z rozstawioną z numerem trzecim Tunezyjką Ons Jabeur.

We wtorek wimbledońskie zmagania rozpoczną Iga Świątek i Magdalena Fręch. Liderka rankingu tenisistek zagra z chorwacką kwalifikantką Janą Fett. Fręch natomiast zmierzy się z rozstawioną z numerem 21. Włoszką Camilą Giorgi.

Z rywalizacji mężczyzn odpadli: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.