Magda Linette wygrała z Julią Putincewą z Kazachstanu 4:6, 6:3, 7:5 w bitwie o ćwierćfinał turnieju WTA w Tokio. W tej fazie turnieju wystąpią dwie polskie tenisistki. Rozegrany dziś rano czasu polskiego mecz trwał dwie godziny i 51 minut.

109. w rankingu światowym Magda Linette marzy o powrocie do czołowej setki, dlatego bardzo zależało jej na awansie do ćwierćfinału w Tokio. Przed rokiem nasza zawodniczka zagrała w finale w stolicy Japonii, ale był to turniej niższej rangi. Julia Putincewa, 38. na świecie, pierwszą partię wygrała 6:4. Decydujący był gem dziewiąty, w którym nasza zawodniczka dała się przełamać na 4:5 i nie odrobiła już strat.

W drugiej partii Linette musiała prosić o przerwę medyczną z powodu urazu, ale wkrótce wróciła do gry i rozegrała dobrą partię, wygrywając ją do trzech. W tym secie także mieliśmy tylko jedno przełamanie - na korzyść Linette, która przełamała Putincewą na 5:3, a potem wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Trzecia partia rozpoczęła się od dwóch przełamań. Ale przy stanie 3:2 dla Putincewej po raz kolejny przełamała ona naszą zawodniczkę. Linette nie załamał taki obrót sprawy i zaraz odrobiła stratę. Wydawało się, że kolejnego przełamania Linette nie zdoła już obronić. Rywalka miała dwie piłki meczowe, a jednak Polka podniosła się z kolan i przełamała Putincewą na 4:5. W dziesiątym gemie Linette wygrała na przewagi, doprowadzając do remisu.

Po chwili Polka prowadziła już 6:5. Putincewa przy stanie 0:40 obroniła dwa break-pointy, ale przy trzecim nasza tenisistka bardzo dobrze rozegrała punkt, przechylając szalę na swoją korzyść. Linette nie zmarnowała okazji przy własnym podaniu, kiedy straciła tylko punkt, kończąc spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

W ćwierćfinale rywalką poznanianki będzie reprezentantka Danii Caroline Wozniacki. W piątek w ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się też z Portorykanką Monicą Puig, mistrzynią olimpijską z Rio.