Jerzy Janowicz przegrał z Francuzem Julienem Benneteau 5:7, 1:6 w trzeciej rundzie turnieju tenisowego ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Cincinnati (pula nagród 3,079 mln dol.). Była to pierwsza porażka Janowicza w czwartym pojedynku z 32-letnim rywalem.

W pierwszym secie tenisiści wygrywali swoje podania do stanu 5:5. W jedenastym gemie Janowicz miał jedną szansę na przełamanie serwisu rywala, ale jej nie wykorzystał, a po chwili przegrał własne podanie i cały set. Druga partia przebiegała już od początku do końca pod dyktando Benneteau.

Łodzianin w ostatnim czasie nie notował udanych występów. Tydzień temu przegrał mecz otwarcia w turnieju w Toronto, a wcześniej szybko pożegnał się ze zmaganiami w Bastad i Hamburgu. Efektem był spadek w rankingu ATP.

Po turnieju w Cincinnati zanotuje natomiast awans, mimo czwartkowej porażki. Wcześniej bowiem wygrał dwa pojedynki w głównej drabince - z Rosjaninem Tejmurazem Gabaszwilim i z rozstawionym z numerem siódmym Bułgarem Grigorem Dimitrowem. Rok temu Polak odpadł w tym turnieju w pierwszej rundzie, a przed 24 miesiącami nie przeszedł kwalifikacji.