Rozstawiona z numerem 7. Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Alison Riske 6:3, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA Premier w Indian Wells (pula nagród 5,381 mln dol.). Tenisistka z Krakowa wywalczyła awans w 67 minut.

Początkowo wydawało się, że spotkanie będzie jeszcze krótsze. Zajmująca 8. miejsce w rankingu WTA Radwańska w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie i szybko objęła prowadzenie 5:0. Co prawda przytrafiły się jej dwa podwójne błędy serwisowe, ale posłała też dwa asy. Sklasyfikowana na 44. pozycji światowej listy Riske była do tego momentu bezradna.

Gdy była o gem od przegrania seta, poprosiła o możliwość konsultacji z trenerem. Wizyta szkoleniowca jej pomogła, a Polka wydawała się jakby nieco uśpiona wysokim prowadzeniem - do niektórych piłek nawet nie ruszała. Amerykanka zmniejszyła straty do 3:5. Wówczas jednak przebudziła się krakowianka, obserwowana z trybun przez swoją konsultantkę Martinę Navratilovą, i przypieczętowała zwycięstwo w tej partii. Kolejna przebiegała już pod jej dyktando.

Była to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek. 26-letnia Radwańska w Indian Wells występuje po raz 9. z rzędu, a jej najlepszym wynikiem jest ubiegłoroczny finał. Walczyła w nim nie tylko z Włoszką Flavią Pennettą, ale też z dokuczającą jej kontuzją kolana. Młodsza o rok zawodniczka z USA po raz trzeci znalazła się w głównej drabince turnieju. Zarówno w 2011, jak i w 2014 roku przegrała mecz otwarcia.

Jans-Ignacik awansowała w deblu

Pojedynkiem z Riske krakowianka zainaugurowała występ w tegorocznej edycji kalifornijskich zmagań - na otwarcie miała "wolny los". Jej kolejną rywalką będzie Włoszka Camila Giorgi lub Brytyjka Heather Watson. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego jest jedyną Polką rywalizującą w singlu. W kwalifikacjach odpadły jej młodsza siostra Urszula i Paula Kania.

Do drugiej rundy gry podwójnej awansowała Klaudia Jans-Ignacik, której partneruje Słowenka Andreja Klepac. Mecz otwarcia przegrała z kolei Alicja Rosolska, której towarzyszy Kanadyjka Gabriela Dabrowski.