Przejściowe problemy w pierwszym secie i demolka w drugim! Broniąca tytułu Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu, pokonując 6:4, 6:0 Hiszpankę Cristinę Bucsę. Spotkanie trwało 75 minut.

W drugiej rundzie rywalką podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego będzie Amerykanka Claire Liu.

Trudny pierwszy set

Iga Świątek wróciła na kort po kontuzji, której doznała podczas turnieju w Rzymie. Na otwarcie Rolanda Garrosa na drodze Polki stanęła Cristina Bucsa.

Nasza tenisistka do tej pory mierzyła się z Hiszpanką tylko raz. Podczas tegorocznego Australian Open Świątek wygrała 6:0, 6:1. Dziś w Paryżu nie było już tak łatwo, przynajmniej na początku.

Hiszpanka nie zamierzała tanio sprzedać skóry liderce światowego rankingu. W pierwszym secie Bucsa dwa razy przełamała Polkę i losy tego seta długo się ważyły. Przy stanie 4:4 Świątek wygrała ważnego gema, obejmując prowadzenie, a na koniec przełamała rywalkę na 6:4.

Druga partia toczyła się już pod dyktando polskiej tenisistki. W drugim gemie Świątek przełamała Bucsę, powtórzyła to w gemie numer 4 i szybko zrobiło się 4:0. Obrończyni tytułu nie pozwoliła rywalce na zdobycie choćby jednego gema w tej partii, wygrywając 6:0.

Iga Świątek - Claire Liu w drugiej rundzie

W drugiej rundzie turnieju Świątek zagra z Amerykanką Claire Liu, która dziś wygrała z kwalifikantką Yleną In-Albon (Szwajcaria) 6:1, 6:4.

Będzie to trzecia potyczka Polki z tą rywalką. Dwie poprzednie zakończyły się zwycięstwami Świątek -  w 2019 roku w kwalifikacjach w Auckland oraz w marcu w Indian Wells.

Liu zajmuje 102. miejsce w rankingu WTA. Po raz pierwszy awansowała do drugiej rundy Rolanda Garrosa.