Hubert Hurkacz już na pierwszej rundzie zakończył swój udział w Wimbledonie. Po emocjonującym meczu i wielu zwrotach akcji Polak przegrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7(4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10).

Było to piąte w historii starcie Hurkacza z Hiszpanem i trzecia wygrana Davidovicha Fokiny.

Sam mecz trwał ponad trzy i pół godziny, w dodatku był dwukrotnie przerywany z powodu opadów deszczu.

Hurkacz przegrał dwa pierwsze sety, ale zdołał odwrócić losy spotkania, wygrywając dwie kolejne partie.

W decydującym secie Hurkacz wygrywał 5:4 i serwował po zwycięstwo w meczu. Hiszpan zdołał jednak przełamać Polaka i doprowadził do remisu.

Ostatecznie set i mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym Hurkacz prowadził już 7-4, by przegrać 8-10.

Wynik meczu 1. rundy:

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Hubert Hurkacz (Polska, 7) 7:6 (7-4), 6:4, 5:7, 2:6, 7:6 (10-8)