Mariusz Fyrstenberg i Daniel Nestor zagrają w finale debla turnieju tenisowego ATP w Brisbane (pula nagród 511 825 dolarów). W półfinale pokonali Brytyjczyka Jamiego Murraya i Australijczyka Johna Peersa 7:5, 7:6 (7-5). Znamy też już wyniki finałów dwóch turniejów WTA Tour. W Auckland Serbka Ana Ivanovic pokonała Amerykankę Venus Williams, a w Shenzhen Chinka Na Li okazała się lepsza od swojej rodaczki Peng Shuai.

W turnieju ATP w Brisbane debel Fyrstenberg-Nestor jest rozstawiony z numerem drugim. O końcowy triumf Polak i Kanadyjczyk powalczą ze zwycięzcą meczu Rogera Federera i Nicolasa Mahuta z turniejową "czwórką" - Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farah.

Mariusz Fyrstenberg, Daniel Nestor (Polska, Kanada, 2) - Jamie Murray, John Peers (Wielka Brytania, Australia, 3) 7:5, 7:6 (7-5)

Turniej WTA w Shenzhen: Na Li lepsza w chińskim finale

W finale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Shenzhen (pula nagród 500 tys. dolarów) rozstawiona z numerem jeden Chinka Na Li pokonała swoją rodaczkę Peng Shuai (nr 5) 6:4, 7:5.

Rok temu Na Li także triumfowała w Shenzen. Chinka jest obecnie trzecią tenisistką światowego rankingu.

Na Li (Chiny, 1) - Peng Shuai (Chiny, 5) 6:4, 7:5

Turniej WTA w Auckland: Ivanović pokonała Williams w finale

Z kolei w finale turnieju WTA Tour na twardych kortach w nowozelandzkim Auckland (z pulą nagród 250 tys. dolarów) Serbka Ana Ivanović (nr 2) pokonała utytułowaną Amerykankę Venus Williams 6:2, 5:7, 6:4. Wywalczyła tym samym swój pierwszy tytuł po ponad dwóch latach - po raz ostatni triumfowała bowiem na Bali pod koniec 2011 roku. Williams z kolei, zwyciężczyni siedmiu turniejów wielkoszlemowych, nie przegrała z 26-letnią Serbką od prawie sześciu lat. Ostatnią porażkę z tą zawodniczką zanotowała w Australian Open w 2008 roku.

W ubiegłym roku turniej w Auckland wygrała Agnieszka Radwańska. Tytułu nie obroni, bowiem obecnie startuje z Grzegorzem Panfilem w Perth w Pucharze Hopmana - nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych.

Ana Ivanović (Serbia, 2) - Venus Williams (USA) 6:2, 5:7, 6:4