Huber Hurkacz awansował do do 1/8 finału turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu. Rozstawiony z numerem 12 Polak pokonał Belga Davida Goffina 3:0 (7:5, 6:2, 6:1).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żaden z zawodników nie był w stanie przełamać rywala. Tak było do stanu 6:5 dla Hurkacza. Wówczas Polak wygrał gema przy podaniu rywala i triumfował w pierwszej partii 7:5.

W drugim secie Hurkacz przełamał rywala już w czwartym gemie. Największe emocje towarzyszyły jednak ósmemu gemowi tej partii. Belg - przy swoim podaniu - prowadził już 30:15 i 40:30. Później do głosu doszedł Hurkacz, który wyrównał stan gema. Ostatecznie Polak wygrał go, wykorzystując trzeciego break pointa i prowadził już 2:0 w setach.

Trzecia partia zaczęła się jeszcze lepiej dla Hurkacza, który już w drugim gemie przełamał rywala. Ten set był popisem Polaka, który przegrał tylko jednego gema.

Pochodzący z Wrocławia tenisista grał dziś agresywnie i pewnie. Znów jego dużym atutem był mocny serwis.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Norweg Casper Ruud (nr 8.).