Rozstawiona z "piątką" serbska tenisistka Ana Ivanović uległa Czeszce Lucie Hradeckiej 6:1, 3:6, 2:6 w 1. rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Mecze otwarcia przegrały też Niemka Sabine Lisicki (28.) i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (27.).

Zajmująca piąte miejsce w rankingu WTA Ivanović to finalistka wielkoszlemowej imprezy w Melbourne z 2008 roku i była liderka światowej listy. Początek tego sezonu miała udany - dotarła do finału turnieju w Brisbane.

W poniedziałkowym pojedynku ze 142. wśród tenisistek Hradecką, która do głównej drabinki dostała się z kwalifikacji, Serbka popełniła aż 30 niewymuszonych błędów. Poprzednio odpadła w pierwszej rundzie Wielkiego Szlema w 2011 roku, gdy szybko zakończyła start zarówno w Australian Open, jak i późniejszym US Open.

Niespodziankę sprawiła Kristina Mladenović, 71. rakieta świata. 21-letnia Francuzka wyeliminowała Sabine Lisicki, wygrywając z nią 4:6, 6:4, 6:2. Jej rówieśniczka i rodaczka Caroline Garcia pokonała z kolei Swietłanę Kuzniecową 6:4, 6:2.

Czwartą rozstawioną zawodniczką, która odpadła już w pierwszej fazie zmagań, jest Szwajcarka Belinda Bencic. Turniejowa "32" uległa Niemce Julii Goerges (73. WTA) 2:6. 1:6.