Rozstawiony z numerem drugim Hubert Hurkacz pokonał Francuza Arthura Rinderknecha 6:3, 6:2 i awansował do półfinału turnieju ATP w Metz (pula nagród 534,6 tys. euro). Polski tenisista broni tytułu. W finale debla wystąpi Jan Zieliński.

Hurkacz w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej wyeliminował Austriaka Dominica Thiema. Z Rinderknechem zmierzył się po raz drugi i - podobnie jak kilka miesięcy temu w Miami - nie oddał mu seta. Pojedynek trwał 67 minut.

W półfinale przeciwnikiem Hurkacza będzie Lorenzo Sonego, z którym ma niekorzystny bilans meczów 1-2. Nie grali jednak ze sobą od dwóch lat. Polak zajmuje 10. miejsce w rankingu ATP, a Włoch - 65. W piątek Sonego wygrał z wyżej notowanym Amerykaninem Sebastianem Kordą 6:4, 6:4.

W deblu Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowali do finału po zwycięstwie nad francuską parą Gregoire Barrere - Quentin Halys 6:1, 6:7 (9-11), 11-9. W super tie-breaku przegrywali 3-8, a przy stanie 8-9 obronili piłkę meczową i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

Wyniki turnieju ATP w Metz

Ćwierćfinał singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 2) - Arthur Rinderknech (Francja) 6:3, 6:2.

Półfinał debla:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Gregoire Barrere - Quentin Halys (Francja 6:1, 6:7 (9-11), 11-9.