Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska została wyeliminowana z turnieju WTA Premier w Indian Wells. Polka przegrała z Brytyjką Heather Watson 4:6, 4:6 w trzeciej rundzie.

Gra w pierwszym secie miała charakter falowy. Najpierw dwa gemy wygrała 43. w światowym rankingu Brytyjka, później Agnieszka Radwańska wyrównała, a po chwili było już 4:2 dla Watson, która wygrała partię 6:4.

Druga miała podobny przebieg. Polka straciła gema przy swoim podaniu już na otwarcie, ale w czwartym zrewanżowała się rywalce, a po szóstym wyszła na prowadzenie 4:2. Brytyjka szybko jednak najpierw wyrównała, a później poszła za ciosem i po nieco ponad półtorej godzinie gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Zajmująca ósme miejsce w klasyfikacji WTA Agnieszka Radwańska doznała pierwszej porażki w piątym pojedynku z Watson. Wcześniej pokonała ją m.in. przed rokiem na Florydzie w drugiej rundzie, a także łatwo ją ograła w Australian Open 2013 i Wimbledonie w 2012. Czwarty mecz miał miejsce w ostatniej edycji Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych. W żadnym wygranym Polka nie straciła seta.

W pierwszej rundzie Agnieszka Radwańska miała tzw. wolny los, a w drugiej pokonała Amerykankę Alison Riske 6:3, 6:1.