Agnieszka Radwańska bez straty seta awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Seulu (z pulą nagród 500 tysięcy dolarów). Najwyżej rozstawiona tenisistka pokonała w drugiej rundzie Hiszpankę Estrellę Cabezę-Candelę 6:2, 6:1.

Drugi mecz 24-letniej krakowianki w imprezie, obecnie czwartej w rankingu WTA Tour, trwał zaledwie 62 minuty. Jej przewaga nad 106. na świecie rywalką nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji, choć w poszczególnych gemach było sporo walki.

Na początku spotkania Polce zdarzyło się przegrać nieoczekiwanie swój serwis, ale krakowianka od razu odrobiła stratę. W drugim secie Radwańska oddała rywalce juz tylko jednego gema i teraz ze spokojem może czekać na starcie z Rosjanką Wierą Duszewiną. Bilans ich dotychczasowych pojedynków jest korzystny dla Polki (3-0), która nie straciła w tej konfrontacji jeszcze seta.

Krakowianka pokonała Duszewinę w 2006 roku po dachem w Linzu 6:1, 6:3, w kolejnym sezonie w Sztokholmie 6:1, 6:1, a ostatnio w 2008 roku Zurychu 6:4, 6:1.