Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Tour - BNP Paribas Katowice Open (z pulą nagród 250 tys. dolarów). Rozstawiona z jedynką Polka wygrała z grającą z "dziką kartą" Czeszką Kristyną Pliskovą w dwóch setach - 6:3, 6:2.

Zajmująca trzecie miejsce w światowym rankingu Polka była oczywistą faworytką spotkania z klasyfikowaną 134 pozycji niżej rywalką. Wysoka, leworęczna, bardzo mocno serwująca Pliskova nie zamierzała kapitulować i około tysięczna publiczność miała powody, by nagradzać oklaskami udane zagrania obu zawodniczek.

W drugiej partii Radwańska prowadziła już 4:0 i wydawało się, że mecz zbliża się ku końcowi. Tymczasem Czeszka nie rezygnowała i po kilku minutach było 5:2. To była jej ostatnia "zdobycz", bo Polka wygrała szóstego gema i mecz.

Piter szybko odpadła

Po południu na kort w katowickim Spodku wyjdą pozostałe dwie Polki. Magdalena Fręch zmierzy się z Austriaczką Yvonne Meusburger (rozstawiona z nr 6.), a Magda Linette z Czeszką Klarą Koukalovą (5.).

Wczoraj z turniejem singla pożegnała się Katarzyna Piter, która przegrała w pierwszej rundzie z Włoszką Camilą Giorgi 0:6, 1:6.

W pierwszej rundzie eliminacji zakończyły swój udział w rywalizacji singlistek Marta Kowalska, Katarzyna Pyka i Zuzanna Maciejewska, w drugiej - Paula Kania.