Zaskoczenia nie było. Sportowcem Sierpnia w plebiscycie Interii i RMF FM została mistrzyni świata w rzucie młotem z Londynu Anita Włodarczyk.

Anita Włodarczyk udowodniła w Londynie, że jest bezapelacyjną królową rzutu młotem. Nasza mistrzyni, mimo że podczas finałowego konkursu, startowała z kontuzją okazała się najlepsza i zdobyła swój trzeci złoty medal mistrzostw świata. Sukces podopiecznej Krzysztofa Kaliszewskiego został doceniony przez kibiców, którzy oddali na nią swój głos w plebiscycie. Na Anitę Włodarczyk głosowało ponad 23 procent użytkowników Interii i słuchaczy RMF FM.

Zacięta walka była o drugie miejsce. Ostatecznie tuż za plecami Anity Włodarczyk uplasował się Kamil Glik, który świetnie rozpoczął sezon w Ligue 1. Obrońca reprezentacji Polski trzy razy z rzędu został wybrany do "jedenastki" kolejki. W naszym plebiscycie otrzymał ponad 18 procent głosów.

Na najniższym stopniu podium stanęły nasze panie ze sztafety 4x400 m. Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub i Justyna Święty sprawiły dużą niespodziankę podczas MŚ w Londynie zdobywając brązowy medal. W plebiscycie na Sportowca Sierpnia też zajęły trzecie miejsce.

Wśród uzasadnień internautów Interii oraz słuchaczy RMF FM postanowiliśmy wyróżnić wpis:

Anita Włodarczyk Jak obiecała tak zrobiła, wywinęła młotem z ochotą i z Anglii przywiozła nam piękne złoto, Mazurka Dąbrowskiego pięknie odśpiewała, brawo Anitko za piękne zwycięstwo niech będzie Ci chwała - napisała pani Iwona.