Rekordzistka Polski w halowym biegu na 60 m została Sportowcem Lutego w plebiscycie RMF FM i Interii! 19-letnia sprinterka zdobyła 56 proc. Waszych głosów. Kolejne miejsca zajęli Robert Lewandowski, który przez ekspertów uważany był za faworyta, i Małgorzata Białecka.

Ewa Swoboda /Tytus Żmijewski /PAP

Słuchacze i internauci docenili świetne wyniki, które Swoboda osiąga w tym roku.

19-letnia zawodniczka poprawiła halowy rekord Polski w biegu na 60 m. Podczas halowego mityngu w Toruniu uzyskała wynik 7,07 sekundy, który jest jednocześnie najlepszym tegorocznym rezultatem wśród seniorek i rekordem świata juniorek.

W lutym była najlepsza również na mityngu w Duesseldorfie (7,16 s) i wygrała bieg podczas Pedro’s Cup w Łodzi.

Wcześniej Swoboda ustanowiła rekord Polski, który był o 11 lat starszy od niej!

Sprinterka wyprzedziła Roberta Lewandowskiego (16 proc. głosów), który w lutym zdobył dla Bayernu cztery bramki i wyprzedził Pierre'a-Emericka Aubameyanga w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Trzecia była Małgorzata Białecka, która została żeglarską mistrzynią świata w klasie RS:X.

Ewa Swoboda pokazała się w lutym jako bardzo utalentowana zawodniczka. Myślę, że właśnie jej należy się wyróżnienie w tym miesiącu - komentuje z w rozmowie z Interią Wojciech Skupień, były skoczek narciarski.

Tradycyjnie nagrodziliśmy również autorkę najciekawszego uzasadnienia wyboru. Zestaw gadżetów otrzymuje Pani Patrycja, która głos na Ewę Swobodę uzasadniła tak:

"Ewa Swoboda - ma osiągnięcia na miarę sportowca wszech czasów. Młoda, ambitna, zdyscyplinowana. W jej życiu liczy się sport i tylko sport. Na każdych zawodach dokonuje niemożliwego. Jest przyszłością naszego narodu, nadzieją młodych. Brawo Ewa!".