Sztafeta szwedzkich biegaczy narciarskich triumfowała w olimpijskich zmaganiach w Soczi. Drugie miejsce zajęli Rosjanie, trzecie Francuzi. Polacy uplasowali się na 15. pozycji.

Szwedzi - Lars Nelson, Daniel Richardsson, Johan Olsson i Marcus Hellner - wygrali zdecydowanie prowadząc od początku rywalizacji sztafety 4x10 km. Na drugiej zmianie Danielowi Richardssonowi kroku dotrzymywał Fin Iivo Niskanen, ale ostatecznie reprezentacja Finlandii zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Dobrze prezentował się na tej zmianie również Lukas Bauer, który plasował się na trzeciej pozycji, ale Czesi zajęli na koniec dopiero ósmą lokatę.

Na ostatniej zmianie zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyli Rosjanin Maksim Wylegżanin i Francuz Ivan Perrillat Boiteux. Przez zdecydowaną większość dystansu prowadził reprezentant "Trójkolorowych", jednak na finiszu rywalizacji zadecydowało doświadczenie zawodnika gospodarzy, który poprowadził swoją sztafetę po srebrny medal.

Sporym zaskoczeniem jest dopiero czwarte miejsce Norwegów. Ich rodaczki dzień wcześniej również rozczarowały swoich kibiców i - choć w sztafecie 4x5 km były uważane za faworytki do złota - zajęły dopiero piąte miejsce.

Polacy w składzie: Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Jan Antolec i Sebastian Gazurek zajęli przedostatnie, 15. miejsce ze stratą 7.04,5 min.