Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot i Dawid Kubacki - oto czwórka polskich skoczków, która wystąpi w niedzielnym konkursie w Soczi. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Austriak Michael Hayboeck lądując na 101 metrze.

Maciej Kot wylądował na 98,5 m i był piąty, Dawid Kubacki 13. po skoku na odległość 95,5 m, a Jan Ziobro 22. - 95 m. Kamil Stoch miał zapewnione miejsce w konkursie, podobnie jak wszyscy zawodnicy czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Potraktował jednak kwalifikacje treningowo i uzyskał odległość 100 metrów.

Słoweniec Robert Krajnec po lądowaniu na 100,5 m miał upadek. Zawodnik sam wstał, ale ze skoczni zszedł w eskorcie służb medycznych.

Niedzielny konkurs na Krasnej Polanie rozpocznie się o godzinie 18.30.

"Stoch to faworyt"Kamil Stoch na pewno jest głównym faworytem i na średniej, i na dużej skoczni. Jest bardzo dobrym zawodnikiem i pokazuje, kto tu teraz rządzi - mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, były skoczek narciarski Adam Małysz. W samych superlatywach wypowiadał się też o innych członkach polskiej ekipy.

Myślę, że pozostali koledzy również nie są w złej formie, bo i Maciek Kot dobrze skakał na treningu, i Janek Ziobro. Wiemy doskonale, ze nie wystartuje Piotrek Żyła tylko Dawid Kubacki. Oni cały czas plasowali się jak nie w dziesiątce, to w dwudziestce i na pewno można śmiało na nich liczyć również - dodał.

Przeczytaj całą rozmowę z Adamem Małyszem