Srebrny medalista z Soczi w narciarstwie dowolnym planuje uratować bezpańskie szczeniaki, które znalazł na ulicach miasta. Zdjęcia uroczych psiaków Gus Kenworthy zamieścił na Twitterze.

Amerykański zawodnik pierwszego zabłąkanego szczeniaka znalazł na jednej z ulic w Soczi. Chwilę później zdjęcie malucha zamieścił na swoim profilu na Twitterze. Ofiarą uroczych psich oczu padł po raz kolejny kilka godzin później, kiedy znalazł jeszcze cztery psiaki. Zdjęcia z nimi również umieścił w sieci.

Teraz zawodnik zabiega, by móc je wszystkie zabrać ze sobą do domu. Na portalu społecznościowym napisał, że już umówił dla nich wizytę u weterynarza i organizuje wszystkie niezbędne szczepienia. Robię wszystko, żeby wróciły ze mną do domu - napisał.

Post Amerykanina został gorąco przyjęty na Twitterze. "Podało go dalej" ponad 600 użytkowników. Wielu z nich dziękuje zawodnikowi za jego zaangażowanie w ratowanie zwierzaków.

Jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk w mediach pojawiały się doniesienia, że bezpańskie psy, które będą błąkać się po Soczi, zostaną natychmiast uśpione. To wywołało protesty organizacji zajmujących się prawami zwierząt.