Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Na najwyższym stopniu podium stanął Szwajcar Simon Ammann. Trzeci był Austriak Thomas Morgenstern. Drugi z Polaków, Kamil Stoch, uplasował się na osiemnastej pozycji.

Małysz w pierwszej serii oddał świetny skok na odległość 126 metrów. "Orzeł z Wisły" otrzymał od sędziów notę 135.1 pkt. Nasz mistrz był na czele stawki do momentu, kiedy na belce pojawił się Ammann. Szwajcar wylądował dwa metry dalej niż Małysz i zepchnął Polaka na 2. miejsce. Trzeci po pierwszej serii był Austriak Gregor Schlierenzauer (124 m, nota 130.5 pkt). Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Stoch, który uzyskał 120.5 m (nota 121.8 pkt) i po pierwszej serii zajmował wysokie 6. miejsce. Do finałowej serii nie udało się zakwalifikować Stefanowi Huli i Łukaszowi Rutkowskiemu. Pierwszy z wymienionych tylko o pół metra przekroczył barierę 100 m (nota 82.7). Niewiele lepiej spisał się Rutkowski, który osiągnął 106 m (nota 93.3).

W serii finałowej Małysz potwierdził, że w dalszym ciągu jest w wysokiej formie. Lider polskiej reprezentacji poszybował na odległość 130 m (łączna nota 274.3 pkt). Podobnie jak w Vancouver, Polak znów musiał uznać wyższość Ammanna. Szwajcar nie pozostawił wątpliwości, kto w tym sezonie jest najlepszy. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oddał najdłuższy skok w konkursie 131 m i pewnie wygrał. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Thomas Morgenstern dzięki udanej próbie w serii finałowej. "Morgi" skoczył 130 m, co pozwoliło mu wyprzedzić Schlierenzauera. Stoch nie wykorzystał szansy na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Drugi skok nie był tak udany jak pierwszy. Polak uzyskał 114.5 m i zajął ostatecznie 18. miejsce.

30. Kuettel Andreas Szwajcaria 111,0 m 103,0 m 185,7

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Simon Amman. Szwajcar ma na swoim koncie już 1349 pkt. Drugie miejsce zajmuje Schlierenzauer (1242 pkt.), a trzecie - Morgenstern (809 pkt.). Najlepszy z Polaków - Adam Małysz został sklasyfikowany na szóstej pozycji z 622 punktami.

Adam Małysz po raz 80. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Poprzednio skoczek z Wisły stanął na podium 3 lutego, gdy zajął także drugie miejsce w konkursie w niemieckim w Klingenthal. W klasyfikacji skoczków z największą liczbą zwycięstw prowadzi Fin Matti Nykaenen - 46. Drugi jest Adam Małysz - 38, a trzeci Fin Janne Ahonen - 36.