Dawid Kubacki uzyskał 143 m i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek lądując na 142,5 m. W konkursie wystąpi siedmiu Polaków.

Trzeci w kwalifikacjach był Norweg Halvor Egner Granerud - 143 m.

Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła - 139 m , a na 12. Kamil Stoch - 139 m.

W pierwszej serii konkursu wystąpią także 35. Paweł Wąsek - 131,5 m, 36. Aleksander Zniszczoł - 134,5 m. 38. Tomasz Pilch - 132 m i 50. Jakub Wolny - 121 m.

Wspaniały początek sezonu Kubackiego

Kubacki, brązowy medalista igrzysk w Pekinie jest pierwszym w historii Polakiem, który pucharowy sezon zaczął od dwóch indywidualnych zwycięstw. W sobotę lider Pucharu Świata będzie miał szansę przełamać polską niemoc w Ruce, bo ani Adam Małysz, ani Kamil Stoch nie zdołali tam wygrać.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki o 70 punktów wyprzedza drugiego Norwega Graneruda.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.00 czasu polskiego.