Adam Małysz może wystartować w kolejnych zawodach Pucharu Świata w Willingen. Według lekarza kadry skoczków Aleksandra Winiarskiego, nie ma medycznych przeciwwskazań do startu wicemistrza olimpijskiego na niemieckiej skoczni 29 i 30 stycznia.

Wtorkowa konsultacja w Wiśle potwierdziła, że kontuzja lewego kolana Małysza goi się bardzo dobrze. Oczywiście nadal będzie poddawany zabiegom rehabilitacyjnym, jednak nie będzie to stanowiło przeszkody w podjęciu treningów i startu w najbliższych zawodach - powiedział doktor Winiarski.

Zobacz również:

  • Badanie ultrasonografem potwierdziło, że Adam Małysz nie doznał poważnego urazu kolana podczas upadku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszy polski zawodnik po skoku na odległość 120 metrów w pierwszej serii przewrócił się i opuścił zeskok w asyście służb medycznych. więcej

Dodał, że zezwolił zawodnikowi na rozpoczęcie lekkich ćwiczeń już w środę. W pierwszy dzień zaleciłem tylko rozgrzewkowe. Będziemy w stałym kontakcie, jednak nie przypuszczam, żeby cokolwiek złego się działo. Być może Adam wyleci do Willingen dopiero w piątek, ale powtarzam - na dziś nie widzę przeciwwskazań do startu - podkreślił.

Małysz upadł podczas lądowania w pierwszym skoku niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Z zeskoku został zwieziony przez ratowników TOPR, ale do szatni wrócił już o własnych siłach. Badanie USG potwierdziło, że nie doznał poważnego urazu kolana, a to pozwoliło na zastosowanie wyłącznie leczenia zachowawczego.