​Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali w środę zespół mistrza Czech Duklę Liberec 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:18) w swoim ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzów i awansowali do rundy play off z trzeciego miejsca.

Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów John Gordon Perrin oraz Jan Galabov i Libor Leikep z Dukli Liberec podczas ostatniego meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów /Darek Delmanowicz /PAP

Siatkarze Dukli Liberec obiecująco dla swoich kibiców rozpoczęli pierwszy set ostatniego meczu fazy grupowej LM siatkarzy. Nie ustępowali zawodnikom wicemistrza Polski. Do pierwszej przerwy technicznej prowadzili różnicą jednego, dwóch punktów. A potem, po chwilowym wyrównaniu i prowadzeniu Resovii, ich przewaga systematycznie rosła; mieli nawet sześć punktów przewagi. Set wygrali pewnie i zanosiło się na sensacje.

W drugiej części spotkania Resovia szybko odzyskała inicjatywę. Zawodnicy z Rzeszowa nie pozwalali się już zaskakiwać siatkarzom mistrza Czech. Ten set podopieczni Andrzeja Kowala zdecydowanie rozstrzygnęli na swoja korzyść.

Zespół Asseco Resovii podobnie grał w dwóch kolejnych partiach. Trzecią wygrał różnicą sześciu, a czwartą siedmiu punktów.

Występująca w grupie B tegorocznych rozgrywek LM Resovia dwukrotnie uległa w trzech setach Cucine Lube Civitanova. W spotkaniach z Berlin Recycling Volleys wygrała 3:2 w Rzeszowie oraz przegrała 2:3 na wyjeździe.

Natomiast Duklę Liberec rzeszowianie pokonali 3:2 na wyjeździe i 3:1 u siebie. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie mając trzy zwycięstwa i tyle samo porażek.

Awans do 1. rundy play off uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z pięciu grup oraz dwie ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Jeśli w tym gronie znajdzie się organizator turnieju finałowego, w tym wypadku ekipa Sir Sicoma Colussi Perugia, która po czterech kolejkach z 10 pkt jest liderem grupy E, to prawo dalszej gry w LM uzyska kolejna drużyna z trzecich miejsc.

Final Four LM odbędzie się 29-30 kwietnia w Rzymie.

Skład drużyn:

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, John Gordon Perrin, Marcin Możdżonek, Jochen Schoeps, Thibault Rossard, Bartłomiej Lemański - Mateusz Masłowski (libero) - Dawid Dryja, Thomas Jaeschke, Marko Ivovic.

Dukla Liberec: Jakub Janouch, Jan Galabov, Jakub Vesely, Adrian Pachuta, Libor Leikep,  Tomas Krisko - Vaclav Kopacek (libero) - Tomas Kunc, Sławomir Stolec, Adrian Patucha, Ondrej Piskacek, Ales Spravka.