Polska wygrała w Hiroszimie z Kanadą 3:0 (25:23, 26:24, 25:20) w meczu 10. kolejki Pucharu Świata siatkarzy. To ósme zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju. Ich ostatnim rywalem będzie we wtorek Iran.

Zwycięstwo nie przyszło Polakom łatwo. W pierwszym secie drużyna Vitala Heynena walczyła do samego końca o zwycięstwo, wygrywając ostatecznie 25:23.

Równie zacięty był drugi set, w którym bardzo długo utrzymywała się przewaga Kanadyjczyków. Polacy zdołali wyrównać przy stanie 23:23 i później rozstrzygnęli seta na swoja korzyść.

W trzeciej partii od początku zaznaczała się przewaga Polaków. Partia zakończyła się wynikiem 25:20.

Reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w tabeli Pucharu Świata. Biało-Czerwoni mają na koncie osiem zwycięstw i dwie porażki.

W niedzielę podopieczni Vitala Heynena ulegli po zaciętym spotkaniu Brazylii 2:3 i właściwie pozbawili się szans na zwycięstwo w całym turnieju. Wciąż walczą jednak o drugą pozycję.

We wtorek o godz. 5:30 na zakończenie turnieju w Japonii zagramy z Iranem.