Prezes Parku Śląskiego w Chorzowie Arkadiusz Godlewski został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Katowic. Początkowo PO zamierzała poprzeć rządzącego miastem od 16 lat Piotra Uszoka. Po jego rezygnacji z kandydowania zdecydowała się jednak wystawić własnego kandydata.

Arkadiusz Godlewski jest z wykształcenia prawnikiem. W latach 2007-2010 był wiceprezydentem Katowic, a w latach 2010-2013 - przewodniczącym rady miejskiej. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi swój program wyborczy. On jest właściwie gotowy - mieszkam tu, jestem radnym, czuję to miasto, rozpoznaję jego wyzwania - wyjaśnił. Infrastrukturę mamy, teraz pora zadbać o to, żeby ludzie chcieli tu mieszkać, nie chcieli wyjeżdżać - dodał.

Przed Godlewskim zamiar kandydowania potwierdził podczas konferencji prasowej inny katowicki radny Marek Szczerbowski (SLD), który również ubiegał się o fotel prezydenta Katowic w poprzednich wyborach. Na początku września taki plan ogłosił z kolei poseł Jerzy Ziętek, który wystąpił z PO i zarejestrował własny komitet. PiS nie podjęło jeszcze decyzji co do swojego kandydata.

(mn)