Ojciec uprowadzonego Krzysztofa Olewnika - Włodzimierz, uważa, że ślady krwi znalezione w domu Krzysztofa Olewnika mogą mieć związek z przebiegiem porwania jego syna i łuską znalezioną w domu - mówi pełnomocnik rodziny Olewników mecenas Bogdan Borkowski.

Borkowski przypomniał, że ślady krwi znaleziono kilka miesięcy temu podczas powtórnych oględzin domu Krzysztofa Olewnika: najpierw niewielkie na listwie przypodłogowej, a potem większe pod panelami podłogowymi, które zerwano.

Pojawia się oczywiście podejrzenie, jest pewna hipoteza, że w domu coś się musiało stać. To bardzo interesujący, ciekawy wątek i należy go wyjaśnić - oświadczył Borkowski. Podkreślił, iż Włodzimierz Olewnik wyklucza, że w domu mogło dojść do drugiej imprezy i że znalezione ślady krwi mogą mieć z tą imprezą związek.

W sprawie hipotezy, że była jeszcze jedna impreza, nasze stanowisko jest bardzo sceptyczne. Opieram się na tym, co wiem od pana Włodzimierza Olewnika, który absolutnie zaprzecza, że mogło tam dojść wcześniej do jakiejś imprezy - powiedział Borkowski.

Według informacji tvn24.pl, śledczy gdańskiej prokuratury Apelacyjnej, wyjaśniający ponownie okoliczności uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, uważają, że w jego domu kogoś zamordowano. Portal podaje, że śledczy zwrócili się do prokuratur w Płocku oraz innych okolicznych miejscowościach z prośbą o informacje, dotyczące niewyjaśnionych morderstw z czasu, w którym doszło do uprowadzenia Olewnika. Portal informuje także o różnicach w filmach policji, nagranych podczas oględzin w domu Krzysztofa Olewnika po zgłoszeniu o porwaniu.

Zdaniem Borkowskiego, różnice na filmach z oględzin domu, przeprowadzonych po porwaniu, w tym różnice w usytuowaniu mebli, można interpretować jako usuwanie i zacieranie śladów. Oczywiście śledczy będą to wyjaśniali - dodał Borkowski.

W maju gdańska Prokuratura Apelacyjna odtwarzała w domu Krzysztofa Olewnika w Drobinie pod Płockiem przebieg zdarzeń, mających miejsce bezpośrednio przed jego porwaniem w nocy z 26 na 27 października 2001 r. Chodziło o ustalenia związane m.in. z przebiegiem przyjęcia poprzedzającego porwanie, na którym obecni byli policjanci oraz Jacek K., wspólnik Krzysztofa Olewnika, a także tego, czy ktoś z obecnych mógł ułatwić wejście porywaczom do domu.