Biathlonistka Weronika Nowakowska wywalczyła 4. lokatę w biegu na dochodzenie w niemieckim Oberhofie. To najlepszy w tym sezonie wynik naszej zawodniczki w Pucharze Świata i jeden z najlepszych rezultatów w całej karierze. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Słowacji Anastazja Kuzmina.

Weronika Nowakowska wystartowała na trasę jako 6. Właśnie takie miejsce zajęła w czwartek w sprincie i zapowiadała, że spróbuje powalczyć o coś więcej, być może nawet o podium. Ostatecznie do trzeciej Ukrainki Valji Semerenko straciła zaledwie 7 sekund. Zawody z ponadminutową przewagą nad drugą Włoszką Dorotheą Wierer wygrała Anastazja Kuzmina i to mimo dwóch karnych rund.

Zarówno Wierer, jak i Semerenko awansowały na podium z dalekich pozycji. Włoszka ruszyła na trasę jako 16., a Ukrainka jako 22. Obie były bezbłędne na strzelnicy. Podobnie jak Nowakowska. Nasza biathlonistka nieco dłużej od rywalek przygotowywała się do strzelania. Kiedy jednak rozpoczynała to strzelała celnie i w dobrym rytmie. Ostatecznie na mecie zabrakło niewiele by znaleźć się na podium.

Ostatnio tak wysoką lokatę Nowakowska zajęła w 2015 roku. Wtedy na mistrzostwach świata w fińskim Kontiolahti (w biathlonie mistrzostwa świata są zaliczane także do Pucharu Świata) zajęła 2. miejsce w sprincie i 3. w biegu na dochodzenie. W kolejnym sezonie było zdecydowanie gorzej. Tylko dwukrotnie Polka zdobyła pucharowe punkty. Pod koniec sezonu 2015/2016 Nowakowska ogłosiła, że jest w ciąży, a kilka miesięcy później urodziła bliźniaki. Dość szybko postanowiła wrócić do rywalizacji. Chce zakończyć karierę sportową dobrym występ na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. W tym sezonie Polka regularnie punktuje w Pucharze Świata i regularnie zajmuje coraz wyższe miejsca. Rosnąca forma to dobry znak, bo igrzyska zbliżają się wielkimi krokami.

Niestety w Oberhofie słabiej spisały się pozostałe biało-czerwone. Monika Hojnisz z 3 niecelnymi strzałami na koncie była 35. Cztery lokaty niżej rywalizację ukończyła Magdalena Gwizdoń (5 pudeł). Na 40. miejscu finiszowała Krystyna Guzik (3 pudła).