Złoty medal olimpijski Kamila Stocha w Pjongczangu! Polak zwyciężył na dużym obiekcie! Wyprzedził Andreasa Wellingera i Roberta Johanssona. To jego trzeci medal olimpijski. Nasz reprezentant 4 lata temu zdobył dwa złote krążki na igrzyskach w Soczi. Zobaczcie zapis relacji na żywo.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

16:31

"Zasłużone złoto", "pokaz siły spokoju i żelaznych nerwów" oraz "historyczna obrona tytułu mistrza olimpijskiego" - tak skomentowały norweskie media zwycięstwo Kamila Stocha w olimpijskim konkursie na dużej skoczni w sobotę w Pjongczangu.

16:27

Przypomnijmy: Stoch wywalczył trzecie olimpijskie złoto w karierze. Cztery lata temu w Soczi triumfował zarówno na normalnym, jak i na dużym obiekcie.

16:20

Gratulacje dla Kamila Stocha zamieścił na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

16:00

Minister sportu Witold Bańka podziękował Kamilowi Stochowi i trenerowi Stefanowi Horngacherowi za polski medal na tegorocznej olimpiadzie.

15:38

Złoty krążek Stocha to jednocześnie pierwszy medal biało-czerwonych w Pjongczangu i 21. w historii startów polskich sportowców w zimowych igrzyskach.

15:18

Dawid Kubacki zajął 10. miejsce, na 15. uplasował się Stefan Hula, a 19. lokatę zajął Maciej Kot.

15:16

Kamil Stoch wyprzedził Andreasa Wellingera o 3,4 punktu, a Roberta Johanssona o 10,4.

15:10

Kamil Stoch jest mistrzem olimpijskim!  Polak skacze 136,5 metra!!!

15:09

Michael Hayboeck nie będzie miał medalu. Austriak skacze 131 metrów i zajmuje 5. miejsce.

15:07

Andreas Wellinger przeskakuje Norwegów! Niemiec skoczył 142 metry i wychodzi na prowadzenie.

15:06

Robert Johansson wychodzi na prowadzenie! Norweg skacze 134,5 metra i wyprzedza o 2,2 punktu Daniela Andre Tande.

15:04

Dawid Kubacki skacze 126 metrów i zajmuje obecnie 6. miejsce. Do końca pozostało czterech zawodników.

15:00

Johann Andre Forfang skacze 134,5 metra i zajmuje obecnie 2. miejsce.

14:56

Richard Freitag skacze 127,5 metra i zajmuje dopiero 3. miejsce. Do końca konkursu zostało tylko 10. zawodników.

14:55

Stefan Hula skacze 129,5 metra i zajmuje obecnie 4. miejsce.

14:52

Daleki skok Daniela Andre Tande. Norweg skoczył 138,5 metra i zajmuje 1. miejsce.

14:50

Maciej Kot skacze 129,5 metra i znajduje się obecnie na 3. miejscu. Po nim jeszcze 16. zawodników.

14:48

Od razu z pierwszego miejsca spycha go jego rodak Jernej Damjan, który skacze 130,5 metra.

14:47

W drugiej serii wydaje się, że na skoczni jest mniejszy wiatr. Na czele znajduje się Słoweniec Tilen Bartol po skoku na 130 metr.

14:44

Po pierwszych dziesięciu skoczkach, na prowadzeniu Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, który skoczył 126 metrów.

14:34

No to zaczynamy drugą serię. Na prowadzeniu Taku Takeuchi.

14:30

Cały czas szansę na medal ma Dawid Kubacki. Polak ma notę 137,4 pkt i traci tylko 1,4 punktu do trzeciego Andreasa Wellingera. To niespełna metr. Na dużej skoczni 1 metr przelicza się na 1,8 pkt.

14:28

14:25

Świetnie układa się dzisiejszy konkurs! Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii z wynikiem 143,8 punktu. Wyprzedza o 3,4 pkt Michaela Hayboecka. Na trzecim miejscu jest Andreas Wellinger, traci do Polaka 5 punktów.

14:20

Kamil Stoch na prowadzeniu po I serii! Polak skoczył 135 metrów!

14:19

Zawodzi Richard Freitag. Wicelider Pucharu Świata skoczył 130 metrów i jest dopiero 10.

14:18

Bardzo dobry skok zwycięzcy konkursu z normalnej skoczni Andreasa Wellingera. Niemiec skoczył 135,5 metra i zajmuje 2. miejsce.

14:17

Inni Norwegowie zawodzą. Forfang skoczył 133 metry i jest 7., Daniel Andre Tande jest dopiero 12.

14:15

W wielkiej formie jest Robert Johansson! Norweg skoczył 137,5 metra i zepchnął z drugiego miejsca Kubackiego. Na prowadzeniu cały czas Hayboeck.

14:11

Dawid Kubacki skacze 134,5 metra i zajmuje 2. miejsce. Do końca pozostało ośmiu zawodników.

14:09

Stefan Hula skacze 132 metry i zajmuje obecnie 5. miejsce. Przed jego skokiem została obniżona belka.

14:05

Dobry skok Petera Prevca. Słoweniec wylądował na 134 metrze i zajmuje 3. miejsce.

14:04

Od razu naszego reprezentanta wyprzedza Simon Ammann skacząc 133,5 metra.

14:02

Maciej Kot skoczył 128 metrów i obecnie zajmuje 3. miejsce.

14:01

Świetny skok Michaela Hayboecka! Austriak skoczył aż 140 metrów i objął prowadzenie.

14:00

Po 30 zawodnikach prowadzi Kobayashi, który wyprzedza Bicknera i Insama.

13:54

Jest pierwszy skok powyżej 130 metrów. Aż 135,5 metra skoczył Ryoyu Kobayashi. Nie jest to przypadek, bo Japończyk wczoraj podczas kwalifikacji ustanowił rekord skoczni skacząc aż 143,5 metra.

13:50

Na prowadzenie wychodzi Amerykanin Kevin Bickner. Reprezentant USA uzyskał 129,5 metra.

13:47

Rosjanina na prowadzeniu w następnym skoku zmienił Włoch Alex Insam. Podopieczny Łukasza Kruczka skoczył 127,5 metra. Insam jest pierwszym zawodnikiem, który zapewnia sobie udział w II serii konkursu.

13:46

Mamy w końcu zmianę lidera. Na prowadzenie wysuwa się Evgeniy Klimov, Rosjanin startujący pod olimpijską flagą. Zawodnik uzyskał 125 metrów.

13:42

Skaczą kolejni zawodnicy, a na czele utrzymują się Finowie. Janne Ahonen, Andreas Alamommo i Jarkko Maeaettae.

13:35

Reprezentant Włoch Davide Bresadola zaliczył niegroźnie wyglądający upadek. Włoch skoczył 124 metry i przewrócił się tuz po lądowaniu. Z zeskoku zszedł o własnych siłach.

13:34

Na prowadzeniu Janne Ahonen dla którego to są już 7 igrzyska olimpijskie. Fiński skoczek uzyskał 124,5 metra.

13:30

No to zaczynamy! Na początek Artti Aigro, reprezentant Estonii. Młody zawodnik skoczył 107 metrów.

13:20

Przed skoczkami o medal walczyła Monika Hojnisz. W biegu ze startu wspólnego na 12,5 kilometra Polka zajęła 15. miejsce. Była bezbłędna na strzelnicy, ale słabo spisała się w biegu. Triumfowała Anastasia Kuzmina (Słowacja), srebro wywalczyła Daria Domraczewa (Białoruś), a brąz przypadł Tiril Eckhoff (Norwegia).

13:19

Jak na razie, warunki atmosferyczne na skoczni są dobre. Wieje lekki wiatr, temperatura wynosi -6,5 stopnia Celsjusza.

13:10

Już tylko 20 minut zostało do konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Pjongczangu. Konkurs rozpocznie reprezentant Estonii Artti Aigro. Jako 33 będzie skakał pierwszy reprezentant Polski - Maciej Kot. 39. będzie Stefan Hula, 42. Dawid Kubacki, a ostatni Kamil Stoch.

12:53

Polacy nieźle spisali się w serii treningowej. Kamil Stoch był 3., Dawid Kubacki 9.  Stefan Hula zajął 13. miejsce, a Maciej Kot był 21.

12:51

Kamil Stoch utrzymuje wysoką formę. W serii próbnej zajął 3. miejsce skacząc 137 metrów.

12:49

Bardzo dobry skok Johanna Andre Forfanga. Norweg uzyskał 139 metrów.

12:45

Bardzo dobry skok Dawida Kubackiego. Polak uzyskał 132 metry. Wyprzedza go tylko Stjernen i Kraft.

12:44

Na prowadzenie wysuwa się Andreas Stjernen. Norweg poleciał na odległość 134 metrów.

12:42

Dobry skok Stefana Huli na treningu. Polak skoczył 130 metrów.

12:41

Na miejscu są też polscy kibice.

12:40

Jak donosi nasz specjalny wysłannik na igrzyska w Pjongczangu Patryk Serwański, na skoczni wiatr nie przeszkadza podczas sesji treningowej.

12:39

Maciej Kot w serii próbnej skoczył 126 metrów.

12:35

Na prowadzenie w serii próbnej wychodzi Michael Hayboeck - 131,5 metra.

12:32

Dobra formę prezentują w serii konkursowej Japończycy. Taku Takeuchi skoczył 129 metrów, a rekordzista tej skoczni Ryoyu Kobayashi 127,5 metra.

12:28

Jak oceniacie szanse Polaków na medal? Możecie zagłosować w sondzie na RMF24.pl

12:25

O godzinie 12:15 rozpoczęła się seria próbna przed konkursem. Na razie najdalej skoczył Kevin Bickner - 133 metry.

Na skoczni normalnej Polacy nie zdobyli żadnego medalu. Kamil Stoch zajął 4. miejsce, a Stefan Hula był 5. Wygrał Andreas Wellinger, przed Johannem Andre Forfangiem i Robertem Johanssonem. Maciej Kot był 19, a Dawid Kubacki 35.