Prosna w Kaliszu dotyka już Mostu Chopina - informuje reporter RMF FM Piotr Świątkowski. Poziom rzeki cały czas rośnie. Do miasta dociera fala kulminacyjna na Prośnie. Z kolei rzeczka Swędrnia zalewa ulice osiedla Rajsków. Podmywa domy, wlewa się do piwnic. Na razie strażacy ewakuowali tylko dwie osoby.

Pod mostem Chopina nie ma już prześwitu między wodą a mostem. Z tego powodu drogowcy zamknęli dla ruchu przeprawę. Konstrukcję obciążono workami z piaskiem. Władze miasta są w kontakcie z konstruktorem. Most jeszcze wytrzyma, ale nikt nie wie co się stanie jeśli woda nie przestanie przybierać. Na razie jest jej coraz więcej - mówi wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera.

Całkowicie podtopiony jest Rajsków, w mieście zalane są ulice. Strażacy cały czas umacniają workami z piaskiem brzeg Swędrni, jednak woda systematycznie się podnosi. Rośnie też poziom Prosny płynącej przez Kalisz, a to właśnie ta rzeka odbiera wodę ze Swędrni. Na szczęście podtopiona dzielnica Kalisza leży w dole, dlatego podtopienia nie zagrażają osiedlom.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmieniła się sytuacja od wczoraj. Przysyłajcie też wiadomości, gdzie i jaka potrzebna jest pomoc, a także jaki rodzaj pomocy możecie zaoferować.

Sprawdź aktualizowaną na bieżąco informację "Polska pod wodą - informacje od Was minuta po minucie". Poinformuj nas i innych! Mapa powstała na podstawie informacji nadesłanych przez słuchaczy i internautów RMF FM na Gorącą Linię.


Pokaż Polska pod wodą. Powódź maj 2010 na większej mapie