Fala kulminacyjna przeszła już przez Podkarpacie, poziom wody w rzekach opada. Alarm powodziowy obowiązuje jedynie w Tarnobrzegu i trzech powiatach: tarnobrzeskim, stalowowolskim, niżańskim.

Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, poziom Wisły zmniejszył się na wodowskazach w Sandomierzu i Zawichoście. Woda opada też na Wisłoku, Wisłoce i Sanie. Najgorsza sytuacja jest na północy województwa, gdzie trwa umacnianie wałów w miejscowości Wrzawy. Nadal pod wodą są cztery osiedla w Tarnobrzegu.

Sytuacja w rejonie uzależniona jest od tego, jak szybko będzie opadać woda w Wiśle. Od wczoraj woda opadła o 80 cm, obniża się średnio o ok. 4 cm na godzinę. W niektórych miejscowościach, jak Furmany w gminie Gorzyce, rzeka już opadła i pokazała, jakie zniszczenia wyrządziła. Teraz powoli rozpoczyna się pompowanie i sprzątanie" - powiedział Stanisław Szynalik z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmienia się sytuacja.