Policja zatrzymała trzech nieletnich, w wieku 14 i 15 lat, którzy włamali się do magazynu z darami dla powodzian w Słubicach pod Płockiem. Skradli stamtąd m.in. artykuły chemiczne i zabawki. Policji udało się je odzyskać.

Sprawcy włamali się do magazynu, gdzie składowane są dary dla powodzian. Do budynku weszli przez dziurę w dachu, którą sami zrobili. O podejrzanych osobach, przeskakujących przez ogrodzenie posesji, na której znajduje się magazyn, poinformowali policję okoliczni mieszkańcy. Nieletnimi włamywaczami zajmie się teraz sąd dla nieletnich.

Policja zapewnia, że mimo zaangażowania w działania przeciwpowodziowe, ewakuację ludzi i zabezpieczanie dróg, będzie błyskawicznie reagowała na każdy sygnał o podejrzanych osobach i niepokojących zdarzeniach na terenach dotkniętych powodzią i tych, gdzie woda już ustąpiła.

Pod koniec maja na terenie gminy Mała Wieś doszło do napadu na konwój przewożący ok. 240 tys. zł banku spółdzielczego. Wówczas policyjny śmigłowiec, biorący udział w akcji ratowniczej na terenach powodziowych w okolicach Świniar, pomógł w ujęciu sześciu sprawców kradzieży. Zrabowane wówczas pieniądze udało się odzyskać.