W mieście zostało podtopionych kilka ulic, cztery osoby zostały ewakuowane. Poziom Odry w Ścinawie osiągnął poziom 665 cm. Na razie rzeka nie przelała się przez wały i ich nie przerwała.

Woda podtopiła dwa zakłady pracy. Z powodu cofki na rzece Zimnica podmyty został park miejski i targowisko. W coraz gorszym stanie jest również wał w powiecie wołowskim w gminie Wińsko.

Na terenie Wrocławskiego Węzła Wodnego woda powoli opada. Poprawia się również sytuacja na wrocławskim osiedlu Kozanów, które zostało zalane w sobotę, po tym jak puściły wały na Odrze i Ślęzy. Zaczęła się tam akcja wypompowywania wody z kolektora sanitarnego na Maślicach i Praczach Odrzańskich we Wrocławiu, dzięki temu woda na zalanym Kozanowie powinna opadać. Na razie nie wiadomo jednak , kiedy osiedle zostanie osuszone.

W woj. dolnośląskim na wodowskazach przekroczonych jest 14 stanów alarmowych i 3 stany ostrzegawcze. Ogłoszono 10 alarmów powodziowych w powiatach wzdłuż Odry oraz 3 pogotowia powodziowe.

W regionie wciąż zamknięte są drogi, m.in. gminna nr 1933D (powiat wrocławski) - gdzie

wylała Oława na odcinku 50 m pomiędzy miejscowościami Groblice i Kotowice. Policja wyznaczyła objazd do Wrocławia przez Oławę. Droga gminna nr 17670D Marcinkowice-Zakrzów jest zalana na odcinku ok. 10 m. Objazd poprowadzono przez Oławę. Droga powiatowa nr 455 Jelcz-Oława jest zamknięta na odcinku ok. 400 m. Zalany teren można ominąć jadąc przez Janików. Nieprzejezdne są również droga wojewódzka nr 396 pomiędzy miejscowościami Janików i Stary Górnik, droga wojewódzka nr 292 w Ścinawie oraz droga krajowa nr 36 pomiędzy miastem Iwno i Ścinawą. Zamknięte są mosty w Oławie i Ścinawie oraz most na Widawie, łączący Krzyżanowice i Psary.