Starosta powiatu zgorzeleckiego odwołał alarm przeciwpowodziowy dla całego powiatu. Pogoda się poprawiła, a stan wód na rzekach obniżył. Obecnie na terenie woj. dolnośląskiego stan alarmowy przekroczony jest jedynie w Bukownie na rzece Czarna Woda. Stany ostrzegawcze przekroczone są natomiast na rzekach Bóbr, Bystrzyca i Witka w Mietkowie, Rzeszotarach, Pilchowicach i Ostrożnie.

Jak poinformowało biuro prasowe wojewody dolnośląskiego, sytuacja hydrometeorologiczna w województwie poprawia się. Dziś i jutro ma być słonecznie i bez opadów. Dopiero w niedzielę po południu możliwe są lokalne opady i burze, w czasie których może spaść nawet do 25 mm deszczu na m kw. Burze zapowiadane są także na poniedziałek i wtorek, lokalnie opady mogą wynieść nawet do 40 mm na m kw.

Nie odnotowano żadnych nowych uszkodzeń urządzeń przeciwpowodziowych. Także sytuacja na zbiornikach retencyjnych jest dobra i wszystkie mają odpowiednią rezerwę powodziową.

Do jutra ma być usunięty zmyty przez wodę most tymczasowy na Witce. W akcji wykorzystany będzie ciężki sprzęt Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, wojska oraz kopalni Turów. Szybciej niż pierwotnie planowano przebiega również remont zniszczonej drogi nr 352 Zgorzelec - Bogatynia. Trasa ma zostać oddana do użytku już w niedzielę.

Mimo coraz lepszych wyników woda w Bogatyni wciąż nie nadaje się do spożycia. Następne odczyty badań mają być znane w niedzielę.