200 filmowych pokazów i miasto, które zamienia się w kino plenerowe. Podczas 10. edycji festiwalu Netia Off Camera filmy będzie można oglądać nie tylko w kameralnych krakowskich kinach, ale również na Bulwarach Wiślanych, na barkach i dachach miejskich kamienic. W Miasteczko Filmowe zamieni się również Plac Szczepański.

Kadr z filmu „Co nas kręci, co nas podnieca” /Netia Off Camera /

Fantastyczna zabawa, ostre dialogi - Woody Allen powraca na Manhattan, a publiczność Netia Off Camera przygląda się temu dzięki plenerowej projekcji filmu "Co nas kręci, co nas podnieca". W Kinie nad Wisłą widzowie zobaczą jeszcze trzy inne tytuły tego reżysera. "Nieracjonalny mężczyzna" to historia trójkąta uczuciowego pomiędzy Lucasem (Joaquinem Phoenixem), zakochaną w nim studentką (Emma Stone), a koleżanką po fachu - w tej roli Parker Posey, która odwiedziła Festiwal w 2014 roku. Warto wybrać się również na projekcje: "Magii w blasku księżyca" i "Blue Jasmine"

W planie plenerowych projekcji znalazł się również film "Na granicy" Wojciecha Kasperskiego, który podczas 9. edycji Netia Off Camera otrzymał specjalne wyróżnienie. Kolejne propozycje Kina nad Wisłą to takie tytuły, jak np.: "Kamerdyner"(reż. Lee Daniels), "Lektor" (reż. Stephen Daldry) i "Jak zostać królem" (Tom Hooper).

Seansy filmowe odbywać się będą również w KINIE NIMFA zbudowanym na jednej z barek rzecznych. Na program tych pokazów złożyły się filmy z sekcji specjalnych 10.Netia Off Camera: "Aż po grób", "Przyszłość nadejdzie dziś" i flagowej sekcji "Amerykańscy niezależni".

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej festiwalu Netia Off Camera.

(mn)