Rajd Baja Gothica przez wszystkich został okrzyknięty jako bardzo zróżnicowany. Poczynając od pogody a na trasie skończywszy. RMF4rt wystawiło w Czarnem 2 ekipy, które ścigały się w klasie Open. Rajd Baja Gothica nie należy do cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, dlatego jedna z ekip biorących udział w zawodach to amatorski zespół Adam i Joanna Kiecka, którzy ukończyli rajd na miejscu 7. w swojej grupie.

Nie mamy dużego doświadczenia, jeśli chodzi o rajdy, wystartowaliśmy jako amatorzy. Cieszę się, że przejechaliśmy całą trasę od początku do końca. Moim zdaniem trasa była ciekawa, urozmaicona. Na pewno ostatni odcinek dość trudny zarówno dla kierowcy jak i dla pilota. Szczególnie ostatnie fragmenty. Generalnie jednak podobało mi się! Ogromna zasługa w tym wszystkim jest organizatorów i naszego Teamu RMF 4RACING Team. Gdyby nie ekipa naszego super serwisu to na pewno w połowie rajdu odpadlibyśmy, ponieważ mieliśmy awarię. Ale chłopcy są mistrzami świata i potrafią wszystko naprawić - mówi Joanna Kiecka, pilot.

W drugiej ekipie natomiast, za kierownicą rajdówki zasiadł Krzysztof Biegun, który w sezonie 2014 startuje w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Rywalizację ukończył na miejscu 8.

Jak zwykle była super zabawa. Awarie, problemy na trasie się zdarzały ale ukończyliśmy rajd. Trasy były bardzo trudne, dużo bardzo szybkich odcinków z technicznymi odcinkami leśnymi - podsumowuje rajd Krzysztof Biegun z RMF4rt.

Kolejny rajd z cyklu RMPST i RPPST odbędzie się w sierpniu w Czechach. Podczas Baja Bohemia zawodnicy RMF4rt zawalczą o kolejne punkty w swoich grupach.